Кокосова олія, олія авокадо
Більш цінною вважається олія "холодного віджиму". Спосіб холодного віджиму (пресовий спосіб) не включає в себе нагрівання продукту до високих температур, завдяки чому зберігаються корисні властивості олії, готовий продукт залишається багатий вітамінами, антиоксидантами і лецитинами.
При гарячому віджиманні (традиційний спосіб) насіння піддаються термічній обробці високими температурами, що знижує харчову цінність продукту.
Також олії поділяються на нерафіновані та рафіновані. І якщо раніше, кілька десятиліть тому, нерафінована олія вважалося мало не продуктом для бідних, то сьогодні ситуація різко змінилася, і саме нерафіновані олії вважають найкращими і цілющими, а про рафіновану олію кажуть, що в ній не залишається нічого корисного.
Рафіновані олії піддаються очищенню, гідратації та обробці лугом для видалення вільних жирних кислот. Такі олії прозорі, без осаду, без запаху, мають знеособлений смак; вони призначені для використання в кулінарії (особливо для приготування гарячих страв) та для переробки у виробництві маргарину та кулінарних жирів. Біологічна активність їхня знижена.
Нерафіновані олії мають інтенсивне забарвлення, яскраво виражений смак та запах, але мають менший термін зберігання, швидше псуються. Вони дуже корисні здоров'ю.