Натуральний замінник цукру
КСИЛІТ
100 г (пробник)
Що таке ксиліт — добре знають люди, що страждають цукровим діабетом. Цей натуральний замінник цукру здатний підсолодити життя і тим, хто вирішив боротися із зайвою вагою, перейшовши на низкоуглеводную дієту. Речовина активно використовують в кондитерській промисловості, при виробництві дієтичних товарів і навіть деяких медичних препаратів. Не меншу славу ксилітол знайшов у сфері гігієни порожнини рота.
Ксиліт для здоров'я та красивої фігури
Ксиліт почали застосовувати ще в XIX столітті. Тоді вчені шукали ліки від цукрового діабету і уважно вивчили властивості ксилітолу. Володіючи тими ж смаковими якостями, що і звичний нам тростинний або буряковий цукор, ксиліт не викликав підвищення рівня інсуліну у пацієнтів, дуже повільно всмоктується в кров, та до того ж майже не відкладався у вигляді жиру. Протягом наступних століть ксилітол завойовував все нові сфери застосування.
Якщо згадати шкільний курс хімії, ксиліт відноситься до групи багатоатомних спиртів. Речовина являє собою кристали без кольору і запаху, які добре розчиняються в рідинах. На смак, як ми вже писали, солодкий.
Важливо розуміти, що ксилітол — продукт абсолютно натурального походження. Його отримують в процесі відновлення ксилози під тиском з деревини листяних порід або відходів сільськогосподарських культур. Ксилітол міститься і в волокнистих овочах і фруктах. Навіть сам людський організм щодня виробляє близько 15 грамів ксиліту, що приблизно дорівнює чотирьом чайним ложкам.
У харчовій промисловості ксилітол зареєстрований як добавка з міжнародним індексом E967. Його використовують як підсолоджувач, вологоутримуючий агент, стабілізатор і емульгатор.
Глікемічний індекс ксилітолу дорівнює семи, в той час як у звичайного цукру цей показник сягає ста. Регулярний прийом речовини показаний людям з підвищеним вмістом глюкози в крові. У ксиліт міститься на третину менше калорій, ніж у звичайному цукрі, тому на його основі випускають різні продукти дієтичного меню, газовані напої з маркуванням «без цукру» і навіть жувальні гумки.
Ксиліт не містить токсинів, тому він не чинить негативного впливу на організм людини. Але все ж не варто перестаратися в прийомі цього препарату. Висока концентрація ксиліту призводить до проносного ефекту.
Ксиліт для білосніжної посмішки
Про те, як ксиліт допомагає людям, що страждають цукровим діабетом або проблемами з зайвою вагою, ми вже розповіли. Але на цьому його застосування в медицині не закінчується. У деревного цукру є й інші корисні властивості, які використовують виробники лікарських препаратів:
- помічено, що ксиліт чинить жовчогінну та проносну дію. Тому ліки з ксилитолом у складі призначають при непрохідності кишечника і проблеми з жовчним міхуром;
- лікарі рекомендують ксиліт при інфекційних хворобах середнього вуха і отитах. Речовина ефективно бореться з бактеріями вушних трубках;
- ксилітол допомагає і при деяких захворюваннях носової порожнини. Навіть жувальні гумки з ксилітом дезінфікують органи дихання;
- ксиліт призначають при захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема — остеопорозі. Він минерализует тканини і відновлює щільність кісток;
- ксилітол здатний впоратися з грибковими захворюваннями системи травлення, тому препарат незамінний в лікуванні, наприклад, кандидозу;
- речовина впливає на активність білих кров'яних тілець, від яких багато в чому залежить боротьба з організму з шкідливими бактеріями, так що регулярне застосування ксиліту підвищує імунітет людини.
Але найширше застосування ксиліт придбав в області гігієни порожнини рота. Його користь у боротьбі з карієсом доведена численними клінічними дослідженнями. Звичний цукор збільшує кислотність слизової рота, а така агресивна середовище негативно впливає на здоров'я зубів. Емаль, яка захищає наші зуби від зовнішніх впливів, поступово руйнується. У таких місцях, позбавлених природних бар'єрів від зовнішніх загроз, починають розмножуватися бактерії. Розповімо докладніше.
Найнеприємніші мікроорганізми, що живуть у порожнині рота і здатні доставити багато клопоту людині з проблемами емалі - бактерії Streptococcus mutans. Вони прилипають до поверхні зубів і харчуються залишками їжі, насамперед — сахарозою, яка залишається на зубах і яснах після прийому їжі. Побічний процес їх життєдіяльності — молочна кислота, саме вона і є причиною підвищеної кислотності.
Крім того, бактерії Streptococcus mutans виробляють липкий полісахарид. Для мікроорганізмів речовина служить сполучною мостом і своєрідним домом для цілих колоній бактерій. На зубах ж утворюється наліт. Разом з кислим середовищем це веде до вимивання мінералів з емалі. Вона стає крихкою і не справляється зі своїми захисними функціями.
Ксиліт, навпаки, усуває негативний вплив цукру на зуби. Бактерії Streptococcus mutans не здатні розщепити деревне цукор, мікроорганізми не отримують харчування і гинуть. Як наслідок, в порожнині рота нормалізується кислотно-лужний баланс і зникає зубний наліт. Завдяки цим властивостям, речовина застосовують як у лікуванні вже існуючого карієсу, так і в якості профілактики хвороб зубів.
Ксиліт буде корисний людям, страждаючим недостатнім слиновиділенням. Таке захворювання називається ксеростомією, за підрахунками лікарів, сухість у роті властива кожному четвертому дорослій людині в усьому світі. Крім відчуття дискомфорту, ксеростомія знижує здатність організму боротися з вірусами і бактеріями, а значить, може створити ґрунт для інших, більш серйозних захворювань. Деревне цукор при регулярному вживанні підвищує слиновиділення і захищає порожнину рота.
Ксиліт допоможе впоратися і з пародонтозом. Видаляючи наліт, ксилітол оберігає від запальних процесів, які викликають неприємні відчуття в роті. Ясна залишаються здоровими і міцними.
При цьому ксиліт абсолютно безпечний для дітей будь-якого віку. Лікарі рекомендують щодня використовувати містять ксилітол препарати після прийому їжі і під час гігієнічних процедур, щоб надійно убезпечити себе від проблем із зубами.
Обладая теми же вкусовыми качествами, что и сахар, ксилит не подвержен брожению, скорее наоборот — участвует в восстановлении нормального кислотно-щелочного баланса. Бактерии теряют возможность размножаться и не уже представляют угрозы для здоровья зубов.
Еще одно полезное свойство ксилита в полости рта — естественная минерализация зубной эмали. Регулярное употребление средств гигиены с содержанием ксилитола стимулирует выработку слюны, которая омывает зубы и убирает с них бактерии и остатки пищи. Как результат — здоровые и белые зубы, красивая улыбка и отсутствие неприятного запаха изо рта.
Срок хранения - 2 года с даты изготовления.
Обратите внимание: ксилит по 100г расфасован в пакет с застежкой Zip-Lock.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Фінляндія |
Форма випуску | Розсипний |
Вага | 100 г |
Склад | 100% ксиліт |
- Ціна: 52 ₴