Кокосове борошно, 250г
Кокосове борошно з'явилось на ринку корисних продуктів харчування відносно недавно. Для безглютенових і низьковуглеводних дієт, здорового харчування цей гіпоалергенний продукт — воістину дорогоцінний дар з тропічного раю.
Відмінний продукт для випічки по Дюкану, хліба і пирогів, додається до 20% від кількості інших сухих продуктів. Використовується на дієті Дюкана, починаючи з 3-го етапу.
Використовується також в сирому вигляді в приготуванні кокосового молока, натуральних солодощів із сухофруктів та ін.
Корисні властивості:
- Підходить для безглютенового раціону харчування.
- Кокосове борошно має переваги перед борошном пшеничним за змістом у ньому білка, клітковини і заліза. Знаходится на 1 місці за кількістю клітковини з усіх відомих видів борошна - в 100 г кокосового борошна міститься 39 г неперетравлюваної клітковини, в той час як в цільнозерновому пшеничному - 11г, а в білому борошні — всього 3 р. Воно м'яко стимулює перистальтику кишечнику і покращує процес травлення та обмін речовин. Кокосове борошно покращує стан шкіри і волосся, підтримує гостроту зору, нормалізує обмін речовин, очищає судини і запобігає розвитку атеросклерозу, сприяє кращому засвоєнню вітамінів і мінеральних елементів.
- за вмістом білка в розрахунку на 1 порцію кокосове борошно не поступається багатою на нього цільнозерновій пшениці (і це при повній відсутності проблемного глютену). А вуглеводів, тих, що адсорбуються, в ньому менше, ніж в будь-якому іншому борошні. Такий міцний «дружній союз» білка і клітковини в кокосовому борошні порівняний з тим, що є в квасоле-бобових культурах, і може значно полегшити завдання контролю за вагою. З цієї причини кокосове борошно все частіше беруть на озброєння і в якості гарної підмоги в боротьбі із зайвими кілограмами.
- містить лауринову жирну кислоту, яка присутня також в материнському молоці і відома своїми противірусними, антибактеріальними (протигрибковими) властивостями. Такими ж винятковими імунозахисними протимікробними властивостями (але більшою мірою) володіє і широко відома біо-добавка лауирисидин (Lauricidin), одержувана екстракцією кокосової олії. У сезон вірусів та інфекцій підмогою може бути чималою.
- Кокосове борошно містить також легкозасвоювані солі калію і магнію, вітаміни А, Е, С, D, групи В, кобальт, нікель, йод, марганець, залізо.
- має глікемічний індекс у 2 рази менший, ніж у пшеничного борошна, і повільно підвищує рівень цукру в крові;
- містить корисні жири. Середньоланцюгові тригліцериди, які входять до складу кокосового борошна, мають антивірусну, антибактеріальну, антигрибкову активність. Вони покращують метаболізм і синтез енергії, не відкладаються в жирові клітини, а відразу витрачаються на енергію. Тому ця мука ідеально підходить для тих, хто намагається схуднути або підтримувати нормальну вагу.
- Економічна. Потрібно в 2 -3 рази меншої кількості, ніж звичайного борошна.
Застосування в кулінарії
Рекомендована для прийому всередину, як джерело протеїнів.
Кокосове борошно використовують для випікання хліба, тістечок, пирогів та інших виробів, як основний компонент або як добавку для надання ніжного аромату і приємної консистенції. Використовується для приготування випічки (10-20% від загальної кількості борошна), підвищує поживну цінність каш, фруктових салатів, киселів, надає солодкий смак соусам і коктейлям.
Найкраще з кокосового борошна виходять млинці, кекси, торти і мафіни – все, що припускає пишність і розсипчастість.
Для кулінарних цілей, відмінних від випічки (наприклад, при смаженні замість панірувальних сухарів), кокосове борошно можна брати для заміни у співвідношенні 1:1.
Кокосове борошно можна успішно використовувати в якості загусника в приготуванні соусів і супів. Креми для тортів з кокосовим борошном виходять більш стійкими.
За своїми властивостями кокосове борошно помітно відрізняється від звичних нам «борошняних інгредієнтів» для безглютенової випічки.
Що важливо враховувати при використанні кокосової борошна в БГ випічці?
Кокосове борошно дуже гігроскопічне. Та сама клітковина діє в ній подібно до губки, вбираючи набагато більше рідини, ніж на те здатна інша сировина. Використовуючи кокосове борошно у випічці, потрібно знати, що не можна замінювати борошно із зернових культур на кокосове у співвідношенні 1:1.
Для успішного «перемикання» рецептури на кокосове борошно достатньо взяти його зовсім небагато. Імовірно, для заміни 1 склянки борошна із зернової культури потрібно лише від ¼ до 1/3 склянки кокосового борошна.
Краще все ж таки користуватися вже розробленими рецептурами з кокосовим борошном, ніж ризикувати відносно дорогими інгредієнтами та дорогоцінним часом на експериментування.
Склад: борошно кокосове
Харчова (поживна) цінність у 100 г продукту:
Енергетична цінність – 464 ккал; Жири – 19,9 г, у т.ч. насичених жирних кислот 18,1 г, їх мононенасичені жирні кислоти 1,2 г; Вуглеводи – 55,2 г; Білок – 15,9 г.
Країна походження сировини: Індонезія
Країна виробництва/фасування: Україна
Вага: 250 г
Зберігання: В сухому темному місці при температурі від 0 до 25 град.С і відносній вологості повітря до 75% у щільно закритій упаковці.
Термін зберігання - 12 місяців.
Основні | |
---|---|
Вага | 0.25 кг |
Країна виробник | Індонезія |
Термін придатності | 12 міс |
Користувальницькі характеристики | |
Упаковка | Дой-пак |
Культура | Кокос |
- Ціна: 65 ₴