Олія какао натуральна, не дезодороване, 100г
Без олії какао не можна уявити плитковий шоколад, всілякі сорти цукерок і батончиків, тортів, помадок і глазурі. Воно робить ніжним і ситним гарячий шоколад, його додають до деяких сортів кави та десерти.
А білий шоколад своїм існуванням і ім'ям зобов'язаний виключно дезодорованій олії какао. У його рецептурі, на відміну від молочного або темного собрату, немає какао-маси, тільки цукрова пудра, ваніль і молоко.
Якщо ж шанувальникові кулінарії пощастить придбати трохи какао-олії, то воно допоможе самостійно освоїти кондитерське мистецтво та почуватися першовідкривачем шоколаду. Олія какао можна додавати в напої та десерти, молочні каші та пудинги. Головне, не допускати його сильного нагрівання, щоб олія не розтеряла всіх корисних властивостей, а принесла тільки радість, енергію та здоров'я.
Олія какао отримують із зерен плодів шоколадного дерева. Олія какао має тверду та ламку консистенцію, з яскравим ароматом шоколаду. Колір олії від кремового до світло-жовтого кольору. Температура плавлення оливи какао від 25 градусів. За кімнатної температури олія тверда. Але олія тане від дотику зі шкірою.
Широко тавикористовується практично у всіх сферах харчової та косметичної промисловості, а також оздоровленні організму та лікуванні різних захворювань.
Склад і вміст корисних речовин
Олія какао — найцінніший і найважливіший компонент какао бобів. Насичені жири становлять 55-65%, ненасичені — 35-45%.
До складу входить: олеїнова, лауринова, лінолева, арахідонова, стеаринова та інші кислоти. Олеїнова кислота становить 43% складу, вона належить до групи жирів Омега-9 — корисним ненасиченим жирам, які знижують рівень «поганого» холестерину та підвищують рівень «доброго»).
Крім жирних кислот, продукт містить корисні речовини: магній, хром, залізо, кальцій, йод, цинк, амінокислоти; вітаміни A, B, C, F та Е; речовина теобромін — природний антибіотик.
Корисні властивості
Завдяки багатому складу олія какао вважається унікальним продуктом із широким спектром застосування. Його використовують у кулінарії, під час косметичних і медичних процедур.
У кулінарії:
Олія незмінно є основою шоколаду, але також додається в крем, помадки, глазур для надання необхідної густоти. У кулінарії використовують два різновиди: натуральне та дезодороване. Натуральна має ніжний шоколадний аромат, а дезодорована не має запаху.
Кондитери люблять олію за простоту роботи: вона плавиться за температури вище ніж 25 градусів, а в твердому стані — тендітна та легко ламається.
Важливо пам'ятати, що під час нагрівання вище 40 градусів корисні речовини руйнуються.
У косметології
Широке застосування какао-олія знайшла в косметології. Його використовують як монопродукт або додають до крему та інших косметичних засобів.
Для шкіриОлія зволожує й живить шкіру, підвищує її тонус, згладжує зморшки, підвищує еластичність і сприяє регенерації клітин. Воно швидко вбирається, не залишаючи жирної плівки на тілі. До того ж з олією легко працювати: вона тане в руках.
Для обличчяЗасіб використовують для обличчя, особливо взимку, коли шкіра потребує живлення й додаткового захисту. Олія не тільки допомагає усунути лущення, але й утворює невидиму плівку, яка стає захисним шаром і запобігає забрудненню шкіри, що особливо важливо в мегаполісах.
Для волоссяСприятливий засіб надає і на волосся. Воно відновлює ламкі та сухі кінчики, запобігаючи їхньому посіченості. На шкіру голови його застосовують у формі маски із суміші з реп'яною олією і вітамінів А й Е. Рідкі продукти нагрівають на водяній бані, додають олію какао та розмішують, поки вона повністю не розчиниться. Отриману суміш наносять на шкіру голови та втирають упродовж 5 хвилин. Маску бажано залишити на ніч, після чого змити шампунем.
Застосування в медицині
Олія какао також знайшла широке застосування в народній медицині. Воно застосовується як додаткове джерело корисних речовин, тому не замінює призначені лікарем ліки.
- зміцнює імунітет, допомагає в боротьбі з вірусними захворюваннями;
- знижує рівень холестерину (приймають по половині чайної ложки двічі на день перед їдою);
- має протизапальні властивості, загоює ранки, тріщини на шкірі та слизових;
- підтримує роботу нервової, ендокринної систем;
- помагає у разі кашлю та болю в горлі, має відхаркувальні властивості (за раз приймають не більш ніж 1 чайної ложки, шматочок або розсмоктують, або додають у склянку гарячого молока та приймають по 3 рази на день; олія обволікає горло, зменшуючи біль і сприяючи швидкому одужанню.)
— має тонізувальну властивість, стимулює роботу головного мозку, підвищує розумову активність).
Протипоказання
Основна протипоказання — алергія на продукт. Людям, які страждають на безсоння і мають проблеми зі сном, не рекомендується вживати на ніч.
Умови зберігання
Рекомендується зберігати олію в щільно закритій тарі та в прохолодному місці. Олія какао в холодильнику може зберігатися від 3 до 5 років, позаяк у його складі є антиоксиданти, які запобігають прогоркості олії.
На олії може бути білий наліт, як на шоколаді, він допускається, позаяк олія водночас не втрачає своїх властивостей. Але найкраще зберігати його в холодильнику.
Маса нетто: 100 грамів
Термін зберігання 12 місяців.
Основні | |
---|---|
Виробник | Cargill |
Країна виробник | Малайзія |
Тип | Нерафінована |
Віджим | Перший холодний |
Вага | 100 г |
Користувальницькі характеристики | |
Упаковка | Дой-пак |
Тип олії | масло какао |
- Ціна: 65 ₴